středa 5. ledna 2011

Hello Food!

Mohlo se stát, že jste na tento blog už někdy v minulosti zabrousili a divíte se, kam zmizely jediné dva čokoládové příspěvky, které to tu posledních pár měsíců obývaly. Nejdřív vám povím, kdo jsme, a pak co jsme chtěli původně a co chceme teď.

Kdo jsme
Ája a Gekon, autoři blogu (těší nás!), jsou mlsní jako opice. Původně jsme si chtěli libovat v pojídání čokolády, ale nakonec jsme usoudili, že jsme lepší než kdejaká opice a budeme si libovat ve všem (i když těžko říct, jestli by to nemělo být spíš naopak :).
Zkrátka a jednoduše, chtěli jsme se stát čokoládovými experty, ale vzhledem k nedostatku energie (asi tu čokoládu jíme moc málo) jsme se rozhodli, že mlsní jazykové budou mlsat prostě všechno! A tak se může stát, že Ája bude vařit a Gekon jíst (a nebo třeba naopak? :) a oba o tom budou psát.

Startovní výstřel
se udál už na podzim 2010 nákupem čokolád pro původní záměr. Možná o nich ještě něco napíšeme. Ale důležitější je začátek roku tohoto, protože jak už to tak bývá, když začíná další rok, lidi mají vůbec tendence začínat nové věci a staré měnit. A Mlsní jazykové nejsou výjimkou.
Budiž tedy startovní výstřel leden 2011!

Důležitá informace
Hodnocení článků necháme (prozatím) dle procent kakaa, tak snad se vám to bude líbit.


Třešnička na závěr
Jsme mladí a máme rádi svět a život v celé jejich šíři, proto budeme psát o tom, co dobrého nás zrovna napadne. Určitě budou ale i příležitosti, proč do původního čokoblogu vložit i trochu té čokolády, která nám třeba chutnala (a nebo taky ne :). 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky, že čtete můj blog! :)