úterý 1. února 2011

Krátké gulášové zamyšlení

Dneska jsem si tak vařila (vepřový) guláš a vlezla na mě chvilka filosofování. Tedy ne ani tak při samotném vaření guláše, ale spíš pak při jeho ochutnávce. Při vaření se mi totiž stalo to, že jsem do hrnce nasypala nějakou sůl a guláš se stal slaným. Příliš slaným. Takže jsem spíš přemýšlela o tom, jak se té slanosti zbavit.
Nakonec jsem to nějak vyladila a vznikl... No ve chvíli, kdy jsem měla ochutnávací trošku na talíři a přikusovala čerstvý kváskový (koupený) chléb, to byl prostě nejlepší guláš na světě. S největší pravděpodobností bych si řekla "v pohodě guláš", kdyby mi takový výtvor přinesli v restauraci (nižší cenové kategorie :) na stůl. Nebo možná bych mu aspoň vytkla, že játra jsou až příliš uvařená a tuhá.

Hodnocení se ale okamžitě změní, jakmile je to váš výtvor a povedl se (docela). Samozřejmě jsem už udělala spoustu věcí, které stály za starou bačkoru, pár pokusů skončilo i v koši nebo na kompostu, ale to teď není podstatné. Další body navíc totiž pokrm získává, pokud jste ho vařili v podstatě poprvé v životě. A já takovýhle guláš (tedy z půl kila masa a ne z pěti kil pro celý tábor) ještě nezkoušela.


A tak teď guláš leží na plotně a čeká, až ho přendám do krabičky a ponesu za svým drahým Gekonem :)

2 komentáře:

  1. Ahoj, já jsem Gekon a moc sem nepíšu. Proč? Protože jsem byl vždy spíš mlsoun než kuchta a víc čtenář než spisovatel.
    U guláše si to ale neodpustím, protože nejlepší guláš není otázkou pouhé volby surovin, vycizelovaného postupu a příznivé souhry dalších, náhodných, vlivů. Je v tom o fous víc. Fous, kterým se popsaný guláš proměnil v nejlepší guláš měl tekutou podobu:
    Pivo. Guláš a pivo jdou dohromady jak ryba a citrón. K Ájině guláši jsem zvolil klasickou Plzeň 12°, v očekávání silně kořeněné chuti. Guláš nakonec silně kořeněný nebyl a příště bych sáhl klidně ke Kozlovi (nic jiného v nejbližší hospodě do džbánku netočí), ale silnější pivo tuto nerovnost po druhé skleničce zahladilo a výsledný dojem podpořený přiopilou Ájou byl dokonalý. Kdykoliv znovu :)

    OdpovědětVymazat
  2. Doufám, že to jako nebyla výtka, že nebyl silně kořeněný :o)

    OdpovědětVymazat

Díky, že čtete můj blog! :)