pondělí 28. února 2011

Setkání s "kávou"

Dlouho jsem se o žádné své gastrozážitky nepodělila ani tady, ani na Scuku. Jednoduše - začal další semestr, chtějí, abychom něco dělali a já už nemám čas ani vařit, ani chodit do zajímavých a dobrých podniků. Natož psát. 
A je mi to líto.

Tuhle jsem si šla do zámečnictví nechat udělat kopii klíče a po cestě jsem potkala Santiago café/bar v Brně na Veveří (vlastní stránky nemá, dá se najít na facebooku). Ve skutečnosti jsem se na tuhle kavárnu dívala už delší dobu, protože kolem ní jezdím tramvají. Zvenku vypadá velice vkusně. Dali si tady tu práci, že udělali reliéfní omítku, která trochu připomíná obložení dřevem. Zevnitř vykukují zemité barvy a vůbec jsem si si říkala, že tam někdy musím zajít.
No a teď jsem kolem nejela tramvají, ale šla pěšky, měla trochu času, tak jsem si řekla, že jedno rychlý kafe si tam tedy dám!

Vnitřek je opravdu černo-hnědo-béžový. Není to žádný odvaz, i tady narazíte na konferenční stolky z Ikea, ale jinak je zařízení decentní a pěkné.

Je pravda, že mi mohlo být trochu podezřelé, že ve tři nebo čtyři odpoledne tam není ani noha, ale což. Když si dal někdo tu práci se zařízením interiéru, tak by to tu nemuselo být tak špatné. 

Tuhle minirecenzi píšu pouze sem, protože se ještě necítím kávově dostatečně vyspělá, ale přesto si dovolím říct, že špatnou kávu teda sakra poznám.
Objednala jsem si obyčejné espresso. Slečna se mě ještě zeptala, jestli chci větší. Tak jí povídám, že normální. Přinesla mi hrnek jako na capuccino plný neuvěřitelně hořké tekutiny. Ani mléko to nespasilo, takže došlo i na cukr. Kávu jsem vysrkla, šla zaplatit na bar a všimla si špinavé zahnědlé trysky na mléko. Bleh. 

Ani nevím, jestli tu třeba nenabízí nějaké další speciality, ale já tedy rozhodně nemám důvod se vracet.

1 komentář:

  1. jen houst podobnych clanku, pozorovani a zakaznicke narocnosti! V Cechach si spousta restaurateru mysli, ze kulate stolky a decentni interier delaji dobrou kavarnu, zapominaje, ze kavarna je odjakziva od slova kava!

    OdpovědětVymazat

Díky, že čtete můj blog! :)