sobota 3. září 2011

Italské letní odpoledne

Ještě, než se s vámi na dva týdny rozloučím (trochu pochybuju, že budu mít v Kazachstánu čas a náladu vysedávat u internetu, ale kdo ví, třeba to tam bude hrozná nuda, aspoň brácha pořád říká, že tam nic není :), tak sem napíšu pár článků, nastavím u nich čas vydání, aby vás ve čtečce aspoň ještě pár dní občas něco překvapilo :)

Mám totiž pár fotek, které ne a ne sem dát, tak tedy dneska, před odjezdem, se na to vrhám.

Protože už to zase vypadá na léto (i když noci jsou poněkud chladné), začínám letní zeleninovou klasikou, a až trochu přituhne, můžete si uvařit něco hutnějšího, třeba luštěniny.


Už z obrázku určitě tušíte, o co se jedná.

Caprese - jídlo, ve kterém jsem nikdy neviděla smysl, snad proto, že mozzarella, co koupíte běžně v obchodech mi fakt nechutná. Snad proto, že sehnat čerstvou bazalku není až tak jednoduché (a vypěstovat mi nikdy nějak nešla, potřebuje dost světla). A snad proto, že na olivový olej jsem si hrozně dlouho "musela" zvykat, o balzamikovém octu ani nemluvím. Nakonec jsem zjistila, že obě tekutiny mají své zvláštní kouzlo, a už se bez nich nedá jen tak v klidu být.

Mozzarellu jsem ale tuhle objevila v brněnské podnikové prodejně sýrárny Orrero - La Formaggeria (je i na SCUKu). Sýr nemají v nálevu, což ani nevím, jestli je dobře nebo špatně, každopádně tahle mozzarella má chuť a to ne chuť starých pneumatik, prostě jsem se do ní zamilovala! A když už je člověk v Orreru, tak je to jen pár kroků na Zelňák pro čerstvou bazalku a rajčata. No co víc si přát!

Máte mozzarellu? A rajčata? Bazalku, olivový olej, balzamikový ocet, sůl pepř a případně trochu bílé křupavé bagety

Pak máte caprese!


Nejznámnější způsob podávání je prokládání plátků rajčat plátky mozzarelly, ale nakonec - je to na vás, jak si to uspořádáte. Důležité je posypání bazalkovými lístky, zakápnutí olejem a octem, lehounké osolení a opepření. A pak už si to můžete jíst jak chcete.


Hlavně pomalu a vychutnávejte :)

Za porci 100 g mozzarely, 150 g rajčat a čtvrtky bagety v akci dáte nějakých plus mínus 35 Kč.

2 komentáře:

  1. Ještě jsem našla tenhle test - je trochu starší, ale vysvětluje mnohé -> není divu, že mi mozzarella nikdy nechutnala :) http://blog.florentyna.cz/2008/08/03/sedm-odvaznych-test-mozzarelly-z-hypermarketu/

    OdpovědětVymazat
  2. Caprese je super. Ale s balsamikovym octem to neni caprese. A neni a neni a neni :)

    OdpovědětVymazat

Díky, že čtete můj blog! :)