čtvrtek 6. října 2011

Cooked in Kazakhstan - pečivo

Připadám si hrozně nezodpovědně!

Když se totiž tak probírám fotkama, tak zjišťuji, že jsem v Kazachstánu fotila hrozně málo jídla! A i tak mi přišlo, že jsem nakonec nevyfotila to nejdůležitější - možná proto, že mi to pořád přišlo tak trochu stejné, a to, co nám bylo denním chlebem (v tomto případě doslova), uniklo objektivu.

Ke každému jídlu, ať už ke snídani, obědu, večeři či svačině, se podávají lepjošky. Vygůglila jsem, že se dělají v podstatě asi po celé střední Asii, a že se jedná o nekvašený chléb. Mají podobu placek se stlačeným středem s (nejčastěji) florálním motivem - ty bývají různě veliký.

Jediná fotografie, kterou jsem našla ve svém archivu je tato:


...což zjevně není příliš reprezentativní vzorek :) chléb se totiž trhá (to je na lepjoškách nejlepší :) a já jsem navíc už před focením stihla vytrhnout ten stlačený střed ;).

No tak si vypůjčím jednu fotku z internetu, abyste měli lepší přehled. (Po kliknutí na obrázek najede článek o kyrgyzstánské kuchyni.)


Pak jsem tu potkala ještě dva druhy pečiva. Jeden vypadal asi takto, bohužel si ale nevzpomenu, jak se to jmenuje.


Možná to byla samsa bez náplně, ale nerada bych kecala. Bylo to nafouklé a duté a svou nasládlostí to připomínalo českou koblihu.

A pak jsou tady právě ty samsy, což jsou placky plněné nejčastěji mletým (skopovým) masem nebo zelím, nebo obojím.

Ty vám ale taky neukážu, protože jsou schované v igelitce :)


Když to hodíte do google, najde to většinou takové trojúhelnikovité šátečky, které navíc můžou být jak pečené, tak smažené, nicméně v naší záhadné igelitce se ale schovávají pěkné pečené placičky - ideální do vlaku nebo na výlet :)

1 komentář:

Díky, že čtete můj blog! :)