pondělí 3. října 2011

Cooked in Kazakhstan - saláty

Mé první seznámení s kazašskou kuchyní bylo velice rozpačité. Tehdy jsem ale ani nevěděla, o co se jedná, jen jsem to okometricky zhodnotila a řekla si, že to chutnat nemusím.

Na samém začátku tohoto roku jsem přijela domů a objevila tam několik talířků s podivně vypadajícími pokrmy, které zbyly z novoročních oslav. Co si doteď jasně vybavuji, byla na nudličky nakrouhaná mrkev v podstatě obalená olejem (jak ta se leskla!) a vážně podivně ochucená. To jsem se ještě odvážila ochutnat, ale kopeček neidentifikovatelných ingrediencí (později jsem zjistila, že se jednalo především o brambory, hrášek a řepu) v majonéze, před tím se mé chuťové buňky schovaly, jen to viděly.

Svět je zkrátka malý a tak nejen, že si bratr našel dívku z Kazachstánu, ale máma má v ČR kazašskou kamarádku, se kterou slavila Silvestra. (A dle všeho ještě prý máme nějakou velmi vzdálenou příbuznou v Průhonicích, což je od Říčan, co by kamenem dohodil.)

Myslím, že jsem tehdy objevila ještě nějaké masové cosi, a pokud to nebylo smažené, určitě to bylo také hojně "dochucené" olejem.


Na začátku letošního září jsem bohužel zjistila, že hojnost oleje, případně majonézy je zcela normální! Aspoň tedy v Kazachstánu. Salát na obrázku byl jeden z těch lepších, co jsem tam jedla. Vlastně - ony ty saláty jsou většinou v podstatě docela dobré, ale když už tu mastnou zeleninu jíte už několikátý den, přeci jen si možná uvědomíte, že byste rádi zakousli do obyčejného rajčete :)

Nejčastější varianty salátů byly mrkvový, rajčatovo-cibulový, občas ze zelí a řepy, a variace na bramborový - zhruba tak jak ho známe u nás.


A důležité je, že v Kazachstánu rádi krájí (nebo spíše strouhají) zeleninu na nudličky. A to musím uznat, že se mi líbí :)


1 komentář:

  1. Já si tedy na Kazašskou kuchyni nemůžu stěžovat. Majonezu mam rad a tepu a saláty také

    OdpovědětVymazat

Díky, že čtete můj blog! :)