středa 5. října 2011

Čerstvé těstoviny v Brně

Dneska jsem si udělala radost!
Nikdy jsem nezkoušela čerstvé těstoviny, možná v nějaké restauraci, ale žádnou konkrétní si teď nevybavuji. Vím, že pražáci to teď mají jednoduché - zajdou na trh a koupí karlovarskou Čerstvou pastu. No ale co my na Moravě? My máme leda houby.

Tedy alespoň dodnes jsem si to myslela. 

Ráno jsem musela k doktorce, proto už nemělo velký význam jezdit do školy do Lednice. Místo toho jsem si prošla Masarykovu ulici, jejíž analýzu budu zpracovávat do jedné školní práce, a zamířila na Zelňák, kde už jsem nebyla... dlouho. Z Masaryčky jsem uhnula do ulice Květinářské a KUK! Obchod s italskými pochoutkami na mě hlásil "Čerstvé těstoviny".

Šla jsem dovnitř, zběžně omrkla sortiment (spousta drahých italsky vypadajících věcí), a zamířila k pultu s čerstvými těstovinami. Ceny 13 - 20 Kč / 100 g. Já vlastně ani nevím, jestli je to moc nebo málo, protože jsem čerstvé těstoviny nikde nekupovala, ale vzala jsem si 100 g nejlevnějších tagliatelle "na ochutnání".

Na Zelňáku jsem přikoupila hlívu (ano, máme na Moravě houby :) a brokolici, v Orreru v Radnické ulici kousek Gran Moravie, a šla domů vařit, juchéééj :)

(Chtělo by to pořídit si bílý talíř a nějakou tu praxi ve foodstylingu a focení, já vím ;)

Na receptu není ani troška složitosti a hlavně - čerstvé těstoviny bych (stejně jako rýži basmati) mohla jíst snad i samotné :)

Těstoviny s hlívou a brokolicí (2 menší porce)

100 g čerstvých těstovin
1 menší brokolice (cca 300 g)
200 g hlívy ústřičné
parmazán či Gran Moravia podle oka
lžíce oleje, sůl

  • Dáme pomalu vařit vodu na těstoviny a mezitím nakrájíme hlívu a brokolici na kousky / plátky / jak je libo.
  • Na trošce oleje orestujeme hlívu, přidáme brokolici, podlijeme troškou vody a dusíme.
  • Nezabere to více než 5 minut. Jde hlavně o to, aby brokolice byla ještě trošku křupavá, nikdo přeci nemá rád zelené bahno :)
  • Hodíme těstoviny do vařící vody, osolíme a na mírném ohni vaříme do stavu "al dente". Říká se, že čerstvým těstovinám stačí 2-3 minuty, ale tyhle chtěly spíš 5.
  • Nakonec můžete buď smíchat všechno dohromady (i se sýrem) a nebo servírovat ve vrstvách. Jenže většina lidí si to na talíři stejně smíchá, takže je to asi jedno :)

A cena za dámskou porci je pořád menší než v menze :)

2 komentáře:

  1. Jaaj, to vypadá dobře, hned bych si dala!!! Asi si udělám výlet do Brna!

    A do školy do Lednice? Taky jsem tam z Brna jezdila :-)))

    OdpovědětVymazat

Díky, že čtete můj blog! :)