pondělí 26. března 2012

Svět se zelená!

Cítíte to taky?
– Co?
Ani vlastně pořádně nevím, na co se ptám. Těch věcí je totiž rozhodně víc.

Především jaro.
Nebo taky medvědí česnek.
A pak taky tu energii, která leze ze země a ze sluníčka a vyroste z ní spousta dobrot, nejen ten česnek. Začíná prostě to nejzajímavější, nejživější a nejpestřejší období roku, které se potáhne až do podzimu. Uvidíte to všude kolem sebe – za oknem, v přírodě, na trzích, ale i na blozích. Jakmile totiž nastane sezóna nějaké suroviny, bude o tom psát každý. A aby taky ne. Ono to totiž ani nejde jinak, každý správný foodie chce,  zvlášť z těch věcí, co netrvají dlouho, vytěžit co nejvíc.


 A (nejen) pro mě nastala sezóna medvědího česneku. Před lety jsem sice tušila, že něco takového existuje, ale v Říčanském lese, který jsem vždycky měla nejblíže, nic takového nerostlo. Ani poblíž. V jehličnatém lese prostě medvědí česnek neseženete. Až v prváku na vysoké jsme měli jarní výjezd s fytocenologií kamsi k Pouzdřanské stepi a zavítali jsme do bukového lesa, který byl pokrytý medvědím česnekem kam až oči dohlédly a nos dočichal. A já zjistila, že on opravdu existuje!


 Teď mám sice takové lesy za humny, ale Zelný trh je ještě blíž a cestou z práce :). (Loni jsem Jirku dokonce i vytáhla na výlet za vidinou česnekových pochutin, ale v mém cílovém lese nebylo po česneku ani vidu ani slechu – buď jsme přišli pozdě, nebo tam prostě nebydlí. Už se mi tedy podobná lest asi nepovede, tak leda by mi někdo chtěl někdy dělat společnost :).


Díky scuku a mallu mám už asi měsíc tyčový mixér, tak jsem se vyprdla na hmoždíř z ikea a umixovala si zeleňoučké pesto podle mlsnékočky. Trošku jsem to přehnala se sýrem (koupila jsem v Orreru vyzrálou Gran Moravii, ňam!), ale i tak jsem se těšila, až to fláknu na těstoviny :). Sklenička takového pesta vyjde asi na 63,- Kč, pokud si však natrháte česnek vlastní a použijete ořechy ze zhrádky, tak ušetříte víc než dvacku. A když si vezmete, že tolik pesta vystačí na... no minimálně 6 porcí, spíš víc, tak se dá mluvit o levném studentském obědě :).

Naposledy jsem dělala pesto řeřichové (asi dvě hodiny s hmoždířem ;), a to vydrželo v lednici zalité olejem nakonec snad víc než měsíc.


Postihla mne však česneková mánie o síle medvěda, tak si udělám asi i česnekovou sůl, česnekovou pastu a určitě ještě nějaké recepty vymyslím. Ještě nevím jaké, ale česnekovat se vyplatí! :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky, že čtete můj blog! :)