sobota 21. dubna 2012

Fotoscuk

Minulý víkend jsem se vydala z Moravy do rodných Čech a úžasnou shodou okolností byl na neděli naplánovaný interní scuk fotoworkshop. Počasí nám sice moc nepřálo, takže se většina workshopu odehrávala uvnitř, ale i tak to pro mě bylo úžasně přínosné.

Preclíky od farfally.

Samozřejmě bylo nutné do nás nahustit trochu té teorie. První části se ujal Kytka, který nás seznámil se základy fotografie, které beztak pořád zapomínám :). Pak přišel na řadu Cuketka s praktickými ukázkami food fotografie a pověděl něco o kompozici a způsobech focení jídla.

Tvarohová buchta ode mne.

Znáte ten pocit, kdy se něčemu už nějakou dobu věnujete, teorii asi i znáte, ale nikam se neposunujete? Dokud vás někdo nebo něco nenakopne. A většinou je vám řečena věc, kterou přece znáte a víte, ale nikdy jste ji nedělali a netušíte proč.

Lískooříškové krekry do SugarfreeLife (myslím...).

A tak se mi stalo, že jsem zjistila, že naprosto kašlu na ostření. Tedy ne, že bych neostřila, ale ostřím na úplně špatná místa.

Nějaký chleba a bageta :o).

Jestli chcete vědět, co jsou ta správná, tak hledejte ideálně spodní třetinu fotografie, pravá či levá třetina – jednoduše řečeno. Samozřejmě ale záleží na vašem uměleckém záměru a kompozici :).

Pusinky od SugarfreeLife.

 Vybrala jsem to nejlepší, co jsem v neděli nafotila. Podařilo se mi udělat úplně hrůzy, průměrné fotky i něco docela pěkného. Ale skoro na každé fotce se najde nějaká drobná chybka.

Salát s ananasem a okurkou od Kačky Žvýkačky

Musela jsem odejít docela brzy, takže jsem neviděla moc fotek ostatních účastníků, ale i tak mi věřte, že mezi scukaři je mnoho talentů :).

Poprvé v životě jsem chutnala ústřice, ale taky teď nějak nevím, kdo je přinesl.

Bohužel si nejsem u každé pochutiny jistá, kdo ji přinesl, takže fotky musí stačit. Pro pokochání ve větší verzi, prosím, rozklikněte :). Vašim očím přeji dobrou chuť.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky, že čtete můj blog! :)