neděle 13. května 2012

Bubláme!

Už jste slyšeli o Bubble tea? Už jste zkoušeli?

Já o tom nic moc nevím, jen jsem slyšela, že je to nějaký super hit, který konečně dorazil i do České republiky. A dorazil i do Brna. A hned dvakrát!

Jeden "bublavej" čaj si můžete dát hned na hlaváku někde tam v té smršti asijských bister. No ale nedělejte to. Jednak když vlezete dovnitř, praští vás do nosu fastfoodovej hnusosmrad a jednak v tomhle bubláči je slečna/paní, která vypadá, že vás chce sežrat. Takže když člověk neví, o čem Bubble tea je, bojí se i zeptat. I já se bála. Dala jsem si tedy něco náhodného z místní nabídky, která není nijak rozepsaná – na tabuli jsou jen názvy nápojů a cena, žádné co v tom je nebo tak.
A kromě toho, že je to tam smradlavé a strašidelné, tak ten čaj je i přeslazený. Říkala jsem si tedy: „Jestli tohle je ten super hit, no tak to potěš koště.

A pak je ještě jedno bubble-okýnko v první patře v Tescu, když vyjedete po schodech nahoru. A tam se možná i vrátím! Byla tam milá slečna, která se mě zeptala, co do toho chci za kuličky. Když jsem pokrčila rameny, tak se mě zeptala, jestli jsem to už někdy měla (a já schválně řekla ne, protože ten první pokus na hlaváku se nedal počítat) a pak mi vysvětlila, jaké mám možnosti a výběr. Dala jsem si zelený (z matcha čaje) s liči a do toho mi slečna namíchala tapiocu (takové želé kuličky relativně bez chuti), práskací kuličky (které vám v puse prasknout a mají v sobě různé příchutě, jéj :) a ještě nějaké želé kostičky s příchutí. Prý od všeho trochu, ať to vyzkouším.

To všechno vám neprodyšně zavíčkují (takže si to můžete klidně odvézt domů :), píchnou do toho tlusté brčko na vysávání kuliček a je to!


Tady to není ani tak přeslazené, spíš docela příjemně sladké. Dostala jsem i kartičku na osmý nápoj zdarma, akorát nevím, jestli ji využiji. Úplně sem se do toho nezamilovala (i když oproti zkušenosti z hlaváku to bylo boží!) a hlavně mám zase poslední dobou nějakou odpadovou fobii – o tom raději zase příště, to bude hate-příspěvek :).

10 komentářů:

 1. Dafuq. O_O asi zůstanu u svého zeleného. Klikám na "užitečné", protože mě to moc neinspirovalo, ani nenalákalo. :D Ale vím co nemám zkoušet.

  OdpovědětSmazat
 2. Udělala jsem dodatečně nějaký research a asi žiju v jiném světe, když jsem si přečetla tyhle zkušenosti http://kokosovakulicka.blogspot.com/2012/04/kam-na-bubble-tea-v-brne-i.html :))

  OdpovědětSmazat
 3. Zrovna nedávno jsem na jejich pobočku koukala v Praze na Hájích..užuž jsem si říkala, že si jeden dám, že ten hit taky musím zkusit,ale nějak mě odradilo, že nikde nenajdu složení:( A moc se mi nechce pít nějakou chemickou klasickým cukrem oslazenou bombu..Takže díky za recenzi :) a myslím, že se bez toho asi obejdu.

  OdpovědětSmazat
 4. Složení asi nebude uplňe peckový, ale jde o tu srandu s tim drinkem. Když jsem měl loni v Drážánech Bubble Tea poprvé, tak jsem se po prvním nasátí bublinek usmíval jak malej kluk :-) určitě to stojí za vyzkoušení. V Praze mám oblíbený podnik v podchodu pod magistrálou u Muzea... Kde si už pamatují můj oblíbený zelený čaj s polovičním mango sirupem a liči kuličkama :-)

  OdpovědětSmazat
 5. Asi je rozdíl, když to člověk vyzkouší tak nějak náhodně a když to zkusí, protože "je to přece hit" :). Ty práskací kuličky jsou vtipný, to určitě a já neříkám, že si to u Bubláčů č. 2 ještě někdy nedám :). Ještě štěstí, že máme v Brně na výběr 2 podniky (oni se i každý jmenují jinak, jen jaksi moc nevím jak - zjistím), které jsou v podstatě kousek od sebe.

  OdpovědětSmazat
 6. Já bych naprosto nesouhlasila s tím, jaký přístup mají na hlaváku. Nevím, kdo obsluhoval, zda přímo "paní bubble", nebo byla holčina, která vypomáhá, ale obě jsou velice milé, ochotné. Tea One je jednička na trhu, stačí se zeptat Asiatů, kde oni chodí.

  Doporučuju vyzkoušet úplně bez cukru! :))

  OdpovědětSmazat
 7. Také nevím, která to byla, ale má zkušenost je zkrátka taková :)
  Každopádně já nějak nemám touhu to znovu zkoušet, i když neříkám, že se to jednou nestane :)

  OdpovědětSmazat
 8. Dnes jsem navštívila pobočku v brně na hlavním nádraží (tea one) .. a musím říct že super...až teda na to že paní bohužel neumí moc česky..takže vám moc neporadí :-(...taky jsem moc nevěděla co si dát... no ale nakonec jsem si dala ochucený čaj s příchutí manga a byl moc dobrý :-))

  OdpovědětSmazat
 9. Já se poslední dobou trochu víc ponořila do kávy, takže pro mě tohle určitě nebude, ale jsem ráda, že vám tady chutná :).

  OdpovědětSmazat

Díky, že čtete můj blog! :)