čtvrtek 21. února 2013

Jak nejíst sushi

O sushi toho moc nevím.
Mé chabé zkušenosti by se daly shrnout do několika bodů:

 • all you can eat v Momo sushi v Brně (již neexistuje)
 • Gekošovo domácí lososové maki
 • lososové maki v Bok Simply Asian ve Vaňkovce v Brně
 • další domácí maki na sushi párty
 • all you can eat v Baifu v Praze na Chodově
Z toho seznamu se dá usoudit, že jsem neochutnala žádné úchvatné profi sushi. Proč to ale vůbec píšu? Před pár dny jsem narazila na zajímavý sushi blog a zaujal mě článek Jak správně jíst sushi?


Samozřejmě jsem vždycky míchala wasabi se sojovkou, namáčela to, jak mě napadne a podobně.
Shodou okolností jsem minulý pátek byla na all you can eat v rámci narozeninové večeře a hrozně jsem se přejedla. Zjistila jsem, že mi sushi vlastně až tak moc nechutná (takové to běžně dostupné). Jenže sushi za to nejspíš vůbec nemůže.
Systém all you can eat je zkrátka zlo. Probudí ve mě takovou tu typicky českou vlastnost "co nejvíc za co nejmíň", k tomu mám navíc ještě potřebu všechno ochutnat. Výsledkem je přeplněný břich a ne příliš kvalitní chuťové uspokojení.
(Vím, že někomu vyhovuje sedět v restauraci x hodin a u toho třeba pracovat, ale já se ráda plně soustředím buď jen na práci nebo jen na jídlo.)


I když mi to občas ujede, mám ráda malé porce (pokud tedy většinu pokrmu netvoří zelenina). A sushi je velice sytivá záležitost. Neodvažuji se odhadnout, kolik jsem toho snědla na posledním all you can eat, ale jsem si jistá, že to bylo několikanásobně víc, než bych si běžně dala k večeři. Ostatně, co byste čekali od rýže plné škrobu.


Co dodat na závěr tohoto drobného zamyšlení? Opravdu bych někdy chtěla na nějaké kvalitní sushi, kde mi dají talíř s pár kousky toho nejlepšího a ani o rolku víc.
A all you can eat si příště už nechám ujít.

10 komentářů:

 1. Když jsem poprvé byla na sushi, říkala jsem si, že je o strašně maličké a těch šest kousíčků nestojí za to... A nakonec jsem po šesti kousíčkách byla skoro přejedená. Takže naprostý souhlas :-) (říká ta, která se na Silvestra přežrala domácím sushi tak, že jí bylo ještě na Nový rok v poledne těžko)

  OdpovědětVymazat
 2. A další nebezpečí all you can eat je ten jezdící pás. Z legrace ho podezříváme z toho, že může za můj zablokovaný krk, který se mi přihodil druhý den ráno – jak jsem seděla bokem k pásu a pořád koukala, co jede :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sushi na útěku (můj osobní překlad Running sushi) mě upřímně děsí. Dobře vím, jak rychle (nebo spíš jak pomalu) jsem schopná se rozhodovat... Než bych se rozmyslela, jestli to, co zrovna přijelo, chci sníst, už by to bylo pryč a snědl by to někdo jiný.
   Dneska jsme si objednali sushi domů a to mi naprosto vyhovuje - nikam neutíká, otevřeli jsme si k němu víno a jedli ho v posteli :-) (zdroj: Sushi Time, verdikt: čerstvé a výborné s pěkně pálivým wasabi)

   Vymazat
  2. Nás tam teď naposledy bylo šest, takže prvních pár minut jsme s bráchou na stůl vyskládávali prakticy všechno a pak si to mezi sebou nějak rozebrali :). Musím se ale přiznat, že chytání jídla mě jistým způsobem bavilo :).

   Vymazat
 3. Já teda running sushi miluju, když jsem byla v Praze, ráda jsem si zasedla k pásu v Palladiu. Málem mě to zabilo, čech ve mě zapracoval. Ale sushi já nemám nikdy dost. Jinak momo sushi v Brně stále je (možná jsi měla na mysli, že zrušili all you can eat? ) ale doporučuji hlavně KOISHI. Velmi kvalitní. Můj největší zážitek, pak se člověku už do toho Palladia nechce...Ovšem také jiné ceny

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Palladium jsem četla ne moc dobré recenze, ale nikdy jsem nebyla, tak nemohu soudit. Místo brněnského Momo je teď Subway, takže restauraci zavřeli zcela jistě. Jen teď koukám na stránky, že možná pořád funguje rozvoz.
   Do Koishi jednou půjdu určitě. Až budu bohatá :). Snad ho do té doby také nezavřou :).

   Vymazat
  2. Řekla bych, že se to v Palladiu hodně zhoršilo, ale taky jsem tam už skoro rok nebyla. Právě jsem to momo kontrolovala podle stránek - že rozvoz se tam ukazoval, no nevim. Možná zkusím. Občas jsem si ráda objednala. Lennost je hrozná věc:-)
   No a právě jsem se právě při této debatě rozhodla, že muže pošlu pro čerstvou rybu a udělám nám radost vlastním sushi. Tak:-)

   Vymazat
  3. Ájo, zajdi někdy v Praze do Hanabi, jinam bych na sushi nešla ;) Všechno je čerstvé a velmi kvalitní. http://www.ihanabi.cz/default1.html

   Vymazat
 4. William Hill Betting Locations | Mapyro
  Find discount air jordan 23 shoes online William Hill sports betting locations in jordan 5 retro clearance Maryland, West Virginia, Indiana, High Quality jordan 12 retro Pennsylvania, South Dakota, 출장마사지 West Virginia and more. great air jordan 17 shoes Shipping Online BetRivers.com.

  OdpovědětVymazat

Díky, že čtete můj blog! :)