neděle 31. března 2013

Kuřecí menu

Málokdy kupuji jen části kuřete. Občas tedy samotný skelet na vývar, příležitostně prsa. Jinak nevidím nejmenší důvod, proč raději rovnou nekoupit kuře celé. Jestli jste nečetli o porcování kuřete u Cuketky, tak tam rychle běžte.
Já jen stručně povím, že pokud nechcete kuře odkosťovat, vystačíte si s průměrně ostrým nožem, chvilkou čas a je naporcováno. Já většinou oddělím jen prsa a stehna, zbytek (tedy včetně křídel) hodím do vody na vývar. Občas použiji jen něco a něco dám do mrazáku, to už záleží na tom, pro jaké strávníky vaříte.

Z jednoho kuřete ale i uděláte tříchodové menu pro dva lidi. Zkusila jsem to a jako největší problém se mi jevilo vůbec sestavení menu. Tříchodové menu jsem dělala všehovšudy asi dvakrát v životě, přičemž šlo o polévku, hlavní jídlo a dezert. Tentokrát měly být chody 4 – předkrm, polévka, hlavní jídlo a dezert. Ten samozřejmě z kuřete nebyl, i když věřím, že někteří experimentátoři by toho byli schopní.
Předpokládám, že existují nějaká  pravidla na to, jak se takové vícechodové menu sestavuje, aby tam byla určitá provázanost chutí a nevím, co všechno. Ale já je neznám. Tak jsem prostě zkoušela. A něco vzniklo.

Kuřecí škvarky s čerstvým sýrem a pomerančem:

Vývar s kuřecími noky:

Kuřecí horní stehno s mandarinkami a kapustou: 

Recepty budou :). Hlavní chod bude mít pravděpodobně repete, resp. zkusím místo něj něco jiného, protože kapusta s mandarinkou dopadla podivně hořce, což nevím, jak moc je nebo není u kapusty normální. Spolustrávníkovi to chutnalo, ale já moc spokojená nebyla.

Dneska jsem půl dne vařila, fotila, a uvědomila si, že mi to už hrozně chybí a je mi naprosto jasné, co budu dělat, až odevzdám diplomku!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky, že čtete můj blog! :)