pondělí 23. září 2013

Nejlepší zelinář na světě

Dnes jsem byla „nařčena“, že dělám PR obchodu Sklizeno. Je to tak! Do Sklizena jsem téměř bezmezně zamilovaná a každý ví, že nejlepší PR je přeci spokojený zákazník. A protože o mé lásce ke Sklizenu už ví leckdo, podělím se s vámi ještě o jednu.

Každý týden, při každé návštěvě mě pan Pavliš přesvědčí, že je nejlepší zelinář na světě. Nebo alespoň v Brně. Můžete se se mnou přít, můžete nesouhlasit, ale dokud mi neukážete někoho mnohem úžasnějšího, nepřesvědčíte mě. A máte co překonávat. Pan Pavliš má nejen výbornou zeleninu, ale je i skvělým obchodníkem. Nebojí se dát vám něco ze své sklizně ochutnat. Tím spíš pak třeba koupíte. Někdy vám přihodí i drobnost navíc. A když ne drobnost, tak alespoň úsměv. Mám slabost pro lidi, co se rádi a hodně usmívají. Jsou slušní, vstřícní, zkrátka usměvaví. Úsměv vyvolává úsměv, to je známá pravda a výsledky studií říkají, že i nucený smích zvedá náladu a prodlužuje život.

Ale zpátky k zelenině. Stánek pana Pavliše jsem objevila v loňském roce, kdy jsem začala na Zelňáku nakupovat víceméně pravidelně. Ne vždycky tam byl a také mi přišlo, že ta jeho mrkev je trochu dražší než u ostatních. Jenže ta chuť ceně odpovídala a letos pana Pavliše dohnali s cenou už i ostatní prodejci. Stánek najdete Zelném trhu na prodejních místech 52,53 (naproti bývala realitka Sting, brzy tam bude, tuším, nová a větší La Formageria). Bývá tam letos už celý týden, a pokud chcete vědět, co má právě na stánku, sledujte jeho fb stránky. Ano! Pan Pavliš má výbornou zeleninu (bez chemie), usmívá se a ještě k tomu je to (asi) jediný zelinář na Zelném trhu, který má pravidelně aktualizovanou stránku na facebooku!

Snažila jsme se vám ho vyfotit, ale nepovedlo se. Alespoň víte, proč jsem mu dřív říkala „pán s mrkví“. :)Nejraději dělám reklamu těm, které miluji. Tak je to.

9 komentářů:

 1. Jezis to je super! Diky moc za tenhle clanek, protoze ja vzdycky na Zelnaku beham od jednoho stanku k druhymu a nevim, kde si mam vybrat, parada. A FB stranky jsou jen tresnicka na dortu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vybírej také podle označení stánků – zelené cedulky jsou čeští pěstitelé, červené jsou překupníci (a pak jsou žluté a bílé a to už nevím, co je).

   Vymazat
 2. U něj také nejraději nakupuji! :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Ještě dodám, že já jemu říkám "fazolkový pán", potom ještě ráda chodím k "mrkvičkovému pánovi", ten teď bývá v druhé řádě nad Parnasem a mívá jen kořenovou zeleninu. Potom k "dýňovému pánovi", ten se naopak přesunul pod Parnas a stánek se saláty z Kupařovic.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já už pak asi nikoho vyloženě oblíbeného nemám, nakupuju tak nějak podle toho, co mě zaujme. Akorát v létě nakupuji malé cuketky, také pod Parnasem (ale nevím, jestli je to dýňový pán, protože tam jsou většinou nějaké paní nebo slečny :) a na jaře mívá moc dobrý saláty Dlápalová (nebo Drápalová?), ale jinak mi není bohužel moc sympatická (od té doby, co mi vnutila igelitový sáček na něco, na co jsem ho nepotřebovala a nechtěla). Každopádně díky za tipy :).

   Vymazat
 4. pamatuju si můj první nákup mrkve u pana Pavliše. Resp. její konzumaci. Úplně nezaujatě a objektivně jsme se všichni shodli, že je to jedna z nejlepších mrkví, co jsme kdy jedli. To samé platilo i o zelených fazolkách, které byly prostě báječné-a bez vláken ;) pro mrkev ani fazolky už od té doby nikdy jinam. A s úsměvem 100% souhlasím :-)
  pak mám ráda ještě kupařovický stánek - někdy mají papriky, někdy rajčata, někdy brambory, někdy saláty, někdy okurky nakládačky... ale prakticky vždycky všechno "značkové" ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že ta závislost na jeho mrkvi není jen u mě :).

   Vymazat
 5. Mlsní jazykové ;)
  bylo by možné vás kontaktovat mejlem? Měla bych jednu zajímavou nabídku ;)
  Marie

  OdpovědětVymazat

Díky, že čtete můj blog! :)