pondělí 5. května 2014

Street Food Festival Holešovice

Pouliční občerstvení (street food) nemusí být jen klobásy, párek v rohlíku a langoše. To, že si na ulici můžete dát i kvalitní bratwurst, falafel, sushi, jeruzalémský talíř, bagel s vařeným hovězím srdcem, churros a mnoho dalšího, dokázala 4. května spousta amatérských i (polo)profi kuchařů.V neděli 4. května se u holešovického klubu Cross sešli snad všichni foodies a nadšenci kolem jídla. Byla to přehlídka nejen jídla, ale pro mě i všech možných osobností kolem něj. Nezáleželo na tom, jestli jsou z Prahy nebo z Brna, festival byl ohromným setkáním (nejen) Twitteru.

Hledejte #sffholesovice!


Jsem z celé akce nadšená! Nejdřív jsem se trochu bála, protože Facebook hlásil něco kolem 2000 účastníků. U Crossu jsem nikdy nebyla, ale slyšela jsem, že místa tam moc není. A bylo skutečně narváno. Hlava na hlavě, noha na noze. Jenže to, že můžete stát ve (dlouhé) frontě a vy mezitím klábosíte se známými, kteří jdou náhodou kolem, je vlastně boží. Není se kam hnát. Je neděle. Jídlo vám neuteče. Pravda, možná dojde. Ale co. Půjdete jinam. Ochutnáte příště. Bude nějaké příště?

Prý ano a já v to pevně doufám. Zatím jsou dva typy ohlasů – nadšené a pak ty frflající, že bylo moc lidí. Prudiči se najdou vždy a já se upřímně trochu bojím, aby příště naopak nepřibyli. První ročník (měsíčník? občasník?) byl zkrátka první, lidé nevěděli, co čekat a tak jsou shovívaví, spoustu nedostatků přehlédnou a řeknou si, že to bylo poprvé. Ale co příště? Nebudou lidé očekávat, že to bude o sto procent lepší, protože se napoprvé ozkoušelo, jestli by to vůbec mohlo fungovat, a do příště se vše vyladí?

Nechci být skeptická. Chtěla bych, aby se na ulicích objevovalo takové jídlo, jako na SFF Holešovice a pevně věřím, že se ten současný drive udrží a i pouliční gastronomie půjde nahoru. Podobně jako šla před pár lety ta „indoorová“.

V Brně už máme výbornou sekanou v housce od J. Gruber Delikatessen nebo hladové okno ve Sklizenu na Josefské. Pořád je to relativně klasika, ale aspoň z ověřených zdrojů. Navíc to vypadá, že na způsob SFF Holešovice Tereza Bočková v Brně něco chystá.

Zúčastnili byste se jako prodejci na podobné akci?


Já, ačkoliv jsem původně měla pomáhat kamarádovi (tímto se omlouvám Davide, ale Hanka se toho ujala skvěle!), jsem nakonec korzovala, ochutnávala, fotila a zažívala celou tu mega akci. Fotky jsou zatím jen ve foťáku, ale nebojte, nepřijdete o ně. Jen jsem ze všech těch dojmů unavená a potřebovala jsem to ze sebe všechno vypsat. :)


Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky, že čtete můj blog! :)