úterý 3. června 2014

Pro koho nejraději pečete?

Za poslední dva měsíce jsem pekla víc než za poslední dva roky.

Nebo mi to tak aspoň připadá. Ale vůbec mi to nevadí. Je to skvělé a vyzkouším si spoustu věcí, učím se, a to velmi rychle, ale na druhou stranu jsem vůči svým výtvorům čím dál kritičtější. To, co jiným lidem chutná, chci ještě víc vyladit. Proto, ačkoliv peču hodně, se tu receptů objevuje poskrovnu. Už nechci něco upéct, zjistit, že je to dobré, ale ne dokonalé, a rychle to hodit na blog jen proto, aby tu něco bylo. (Ne vždy jsem to dělala, ale občas se stalo.)

Pro koho tedy peču?

Čajovna Za Zrcadlem

Že peču do čajovny Za Zrcadlem už dávno víte. Jednu z mou první buchet, dirty blondies s kardamomem, jsem dokonce pekla znovu, protože to je dezert, na který se nezapomíná.
Na tomhle pečení neplánuji zbohatnou, vlastně to ani nejde. Nejvíc mě na něm ale baví to, že zkouším stále nové věci a po upečení si kousek ukrojím na ochutnání a na focení. Zbytek (tedy skoro vše :) jde do čajovny a já jsem ráda, že nemusím celou buchtu vnucovat spolubydlícím, kteří se ostýchají ochutnat. Kousek mi stačí, na náklady si vydělám a mám tak možnost experimentovat, jak se mi zachce.
Do čajovny peču tak, jak mám čas a jak mi to vyjde. V průměru je to tak jednou za týden.


Pro náhodné lidi na nějaké akci

Znáte to, jdete na párty, tak něco upečete. A nebo tento známý koncept vezmete, trochu převrátíte, pootočíte a najednou nesete krabičku se sladkou dobrotou na takovou akci jako je brněnský Barcamp. Podarujete všechny známé, co potkáte, ale i takové lidi, s kterými vás někdo seznámí. A nebo prostě souseda v posluchárně, s kterým se díky buchtě seznámíte sami. Nošení buchet na konference je prostě takový holčičí pick-up, chcete-li ;).
Pro takovou příležitost doporučuji něco, co udělá velkou parádu, i když je toho málo. Třeba právě výše zmíněné brownies/blondies.


Pro studenty na festival a konferenci

To vás takhle osloví studenti JAMU, že by chtěli, abyste jim pomohli s cateringem na jejich boží akci. Tak jasně, proč ne! Péct umíte, baví vás to, chcete se ukázat a taky jim pomoct. A pak se stane, že si toho naložíte hrozně moc, navíc se to ještě spojí s nástupem do nové práce a nadáváte si, že byste s tím spasitelským komplexem měli něco dělat. A foto níže je jen z jednoho večera. Vynásobte si to 2–3x :).
Děcka z JAMU ale i tak obdivuju, občas byly zmatky, ale když si vzpomenu na sebe, co jsem dělala v prváku... :)


Do práce

Pro své milé kolegy ve své nové a úžasné práci v ZONER software jsem ještě nepekla, protože jsem tam jen něco málo přes týden a nemůžu je na sladké naučit moc brzy. Věřím ale, že je to nemine :).


Pro kamarády a známé, kterým to ve slabé chvilce slíbím

Z nějakého důvodu takových lidí v poslední době přibývá, takže se budu snažit je nezklamat! Aktuálně mám na seznamu asi tři lidi, tak doufám, že jim bude chutnat :).


Industra Coffee?

Pečení do jedné z nejlepší brněnských kaváren je zatím s opravdu velkým otazníkem. Nějaké své výtvory bych tam dodávala moc ráda, ale už na to nemám časovou kapacitu. Přesto jsem tuto možnost ještě definitivně neodmítla, takže je možné, že se tam třeba někdy něco objeví. A klasické buchty to asi nebudou.


A pro koho pečete vy?


Pozn.: Se spolubydlícími bych se o sladké (i slané) dobroty dělila moc ráda, ale po několika netknutých pokusech opatřených nápisy jako „dejte si“ nebo „Sněz mě!“ jsem to vzdala.

6 komentářů:

 1. Spolubydlící jsou buď na dietě a trpí, nebo neskuteční troubové. O_O Všechno vypadá mňamozně.

  OdpovědětVymazat
 2. Tak s ta poslední poznámka je v Zoneru irelevantní. Čokoládová smrt chutnala :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Mňam, děláš mi chutě, hned bych něco ochutnala.

  OdpovědětVymazat
 4. Tolik receptů a já nestíhám se o ně s váma dělit. Skoro cítím absťák, když v neděli nepeču! :)

  OdpovědětVymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Peču občas pro Tea a Tinne, když je chci překvapit, nebo když máme naplánovaný nějaký výlet či práci na zahradě. Když jdu k mamince na nedělní oběd a chci ji překvapit novým receptem. Občas jen tak sama pro sebe, ovšem s tím, že většinu upečeného donesu do práce (pravidelné středeční noční pak bývají o něco více snesitelnější). Kdykoliv přijede někdo z přátel. Kdykoliv má někdo blízký narozeniny, nebo prostě jen potřebuje nakopnout zpátky do života porcí borůvkových muffinů.
   A nejnověji asi budu docela často péct i tvé buchties, protože jsou excelentní a ani v průběhu pečení jsem neměla nejmenší nutkání zasahovat do receptu (což je v mém světě důkaz absolutní geniality receptu - je rezistentní i vůči Ekyelkám!)

   Vymazat

Díky, že čtete můj blog! :)